Satış Sonrası Hizmet 

Inbound hizmet yazılımları kullanan şirketler, mükemmel satış sonrası hizmet vermenin altyapısına kavuşurlar. Oluşturacakları bilgi merkezinden müşterilerin istedikleri bilgileri kendilerinin almalarını sağlarlar. Gerektiği zaman destek robotlarını kullanmalarını veya canlı destek birimiyle görüşme yapma imkanı yaratırlar. Hizmet verirken kişiye özel videolar gönderebilir, hizmet sonrasında her müşteriye memnuniyet anketi yaparlar. 

Otomasyon sistemleriyle hizmet biriminde çalışanlara görevleri otomatik dağıtır; bu görevlerin ne kadar sürede sonlandığını anlık raporlarla izlerler. 

Inbound yaklaşımı, şirketin elde ettiği müşterileri memnun edip onları markanın savunucusu yapmayı ve onların tavsiyesiyle yeni müşteriler edinmeyi amaçlar.

Siz de pazarlama, satış ve satış sonrası hizmet birimlerinin birbirlerini desteklediği bütünsel bir döngü yaratın. 

fikirhane-hizmet-inbound-hizmet-yonetimi
satis-sonrasi-hizmet-yonetimi

Satış Sonrası Hizmet Yönetimi

Otomasyon

Müşterilerin destek taleplerini otomatik olarak oluşturun, görevleri otomatik atayın ve sonlanan hizmetleri otomatik olarak raporlayın.

Bilgi Merkezi

Müşterilerin kendi sorunlarını kendilerinin çözmelerine imkan sağlayın. Sık sorulan soruları, kurulum ve çözüm videolarını, e-kitapları web sitenizdeki bilgi merkezinde toplayın ve müşterilerinizin pürüzsüz hizmet almalarını sağlayın.

Destek Sistemi 

Müşterilerinizden gelen destek taleplerini gruplara ayırın ve sorunları önem ve aciliyetine göre cevaplama sistemleri oluşturun.

Canlı sohbet

Destek talep eden müşterilerinizin sorunlarını canlı sohbet yaparak çözün.

Video 

Müşteri destek taleplerine özel video çekerek cevap verin.

Müşteri Memnuniyet Anketleri

Sistemli olarak müşteri geri bildirimlerini alın. Memnuniyet anketleri düzenleyerek hizmet elemanlarınızın performansını ölçün ve hizmet kalitenizi artıracak iyileştirmeleri yapın.

Satış Sonrası Hizmet Seviyenizi Mükemmel Düzeye Çıkartın

Müşterilerinizi memnun etmeniz, onlara yeniden satış yapmanız ve onları markanızın savunucusu yapmanız için satış sonrası hizmet seviyenizi mükemmel düzeye çıkarmanız gerekir.

Satış sonrası hizmet bölümünüzün özel yazılım kullanmasını sağlayın ve hizmet elemanlarınızın etkisini artırın.

  • Müşterilerinizin satış sonrasındaki taleplerini web sitenize kuracağınız bilgi bankasından kendilerinin çözmesine imkan sağlayın,
  • Müşterilerinizin taleplerini web sitenize kuracağınız destek robotlarıyla cevaplayın,
  • Müşterilerinize video çekim yaparak uzaktan destek verin,
  • Hizmet taleplerini, akışlarını ve bitişini anlık olarak kontrol edin ve raporlayın,
  • Müşterilerinizin şirketinizle ne zaman tanıştığını, ne zaman satın alma yaptığını, hangi tarihlerde hangi hizmetleri aldığını aynı veri tabanında tutun,
  • Satış sonrası hizmet sonrası memnuniyet anketleri yapın,
  • Servis elemanlarınızı, yarattıkları müşteri memnuniyeti ile değerlendirin,
  • Satış sonrası hizmet ekiplerinizin örnek uygulamalarından elektronik kütüphane oluşturun; iyi uygulamalardan bütün destek elemanlarının yararlanmasını sağlayın,
  • Satış sonrası hizmet alan müşterilerinize mükemmel bir deneyim yaşatın ve onları markanızın savunucusu yapın.

 

seviyenizi-mukemmel-duzeye-cikartin

Inbound Hizmet Yönetimi Blog Yazıları 

Inbound Pazarlama Nedir?

Inbound Pazarlama, ürünü veya hizmeti müşteriye itmek yerine müşteriyi markaya çekme üzerine kurulu bir pazarlama yöntemidir. B2B şirketler başta olmak üzere, müşterilerin ince eleyip sık dokuyarak ve yüksek miktarda para harcayarak satın aldıkları ürün ve hizmetler için kullanılır. 

6 Adımda Inbound Pazarlama

Bugün bir şirketin dijital dönüşümünün en önemli unsuru pazarlama ve satış fonksiyonlarının dijital dönüşümüdür. Bu yazıda anlatılan 6 maddelik adımların hepsi bir Inbound Pazarlama yöntemi. 

Inbound Marketing ve Yeni Müşteri

Dünyamız hızla dijitalleşmeden önce bir ürün veya hizmet hakkındaki bilgi satıcıların elindeydi. Artık modern müşteriler satın alacağı ürün veya hizmet hakkında satıcı kadar hatta satıcıdan bile daha fazla bilgi sahibi. Bilgi ile güçlenen günümüzün müşterileri, satın alma kontrolünü ellerinde tutuyorlar.

Markanızı Büyütmeye Hazır Mısınız?