Inbound Yaklaşımı

Inbound pazarlama markanızı müşteriye "itmek" yerine müşteriyi markaya çeken yeni nesil pazarlama yöntemidir. 

Inbound pazarlamada web sitesi, pazarlama faaliyetlerinin merkezidir. Inbound pazarlama yapan markalar potansiyel müşterilerini segmentlere ayırır ve her segmenti bir persona ile ifade ederler. Sonra bu personaların satın alma yolculuklarını inceler. Bu yolculuklarında müşterilerin ihtiyaç duydukları  bilgileri açılış sayfalarında sunar; düzenli bloglar yazarlar. Bu içerikleri sosyal medyada yayınlar ve dijital reklam yaparlar. Web sitesine gelen ziyaretçilere destek robotları ve canlı sohbetlerle bilgi verirler. Inbound pazarlama yapan markalar bütün bu bilgilendirmeler ve sundukları etkileşim araçlarıyla web sitelerine gelen ziyaretçileri yüksek oranda müşteriye dönüştürürler.

Pazarlama otomasyonu sayesinde web sitesi ziyaretçilerine kişiselleştirilmiş içerik sunar, sistemli eposta kampanyaları yaparlar. Web sitesi analizi yaparak, her ay ne kadar ziyaretçi çektiklerini ve bunları hangi oranda müşteriye dönüştürdükleri raporlayıp pazarlama stratejilerini optimize ederler. İnternette arama yapan potansiyel müşterilerin karşısında bulunur olmak için arama motoru optimizasyon çalışmaları (SEO) yaparlar.

fikirhane-hizmet-inbound-pazarlama

Inbound Pazarlama Hizmetleri

Pazarlama Otomasyonu

Akıllı açılış sayfaları oluşturun. Ziyaretçilere kişiselleştirilmiş içerik sunun. Kişiselleştirilmiş e-posta kampanyaları düzenleyin. Pazarlama otomasyonu araçlarını kullanarak web sitesi ziyaretçilerini müşteriye dönüştürün.

Canlı Sohbet

Ziyaretçilerin sorularına destek robotlarıyla veya canlı destek ile cevap verin.

Blog ve SEO

Arama motoru kriterlerine uygun (SEO) bloglar yazın. Google ve sosyal medyada bulunur olun.

Sosyal Medya

Facebook, Instagram, LinkedIn, Twitter, YouTube ve diğer sosyal mecralarda yayınlayacağınız içeriği tek bir ara yüz kullanarak planlayın, izleyin, analiz edin ve raporlayın.

InboundPazarlamaSatis-1
Reklam Yayını ve Yönetimi

Facebook, Instagram, LinkedIn, Twitter, YouTube ve Google reklamlarını tek bir ara yüz kullanarak yönetin. Reklam harcamalarının getirisini gerçek verilerle ölçün. 

A/B Testi

Web sitesi içeriklerini ve etkileşim araçlarının hangilerinin daha etkili olduğunu anlamak için A/B testleri yapın. Web sitenizi sürekli iyileştirin.

Video

Web sitenize ve blog yazılarınıza videolar ekleyin. Bu videoların etkileşimli olmasını sağlayın ve videoların performansını ölçün.

İş Yönetimi

Yöneticilerin iş bölümü ve iş takibini tek bir ara yüz kullanarak yapmalarını sağlayın. Pazarlama, satış ve satış sonrası hizmet departmanlarının işbirliği yapmalarını kolaylaştırın. Şirket içi siloları ortadan kaldırın.

Inbound Pazarlama Blog

Pazarlamanın Var Oluş Nedeni İnsana Hizmet Etmektir

Pazarlamanın tanımı insanların ihtiyaçlarını karşılamaksa, en önemli vazifesi insana hizmettir. Bu yüzden her şirket aslında bir hizmet şirketidir. Şirketlerin ürettiği ürünler, kurdukları sistemler, kullandıkları teknolojiler fark etmeksizin her şirketin asıl görevi insana hizmettir.

 

 

Müşteri Deneyimi Yaratarak Markanızı Büyütün

Marka deneyimi, tüketicinin satın alma yolculuğunun toplamından oluşan bir süreçtir. Kısaca, müşteri ve marka arasında yaşanan bütün  “gerçeklik anlarının”  toplamıdır.

Dijital Müşterileri Anlamanın 4 Kuralı

Bugünün müşterisi her zamankinden daha fazla bilgi sahibi. Bu kadar bilgi sahibi bir alışverişçiye bir satıcı nasıl satış yapar? Ona abartılı ve gerçek dışı bilgi vermek ya da ona ısrarcı bir yaklaşım işe yarar mı? 

Markanızı Büyütmeye Hazır Mısınız?